Menu Zamknij

Mąż i Żona

Spektakl

Data i miejsce premiery: 23 lutego 2020, Teatr Gry i Ludzie w Katowicach

Reżyseria: Wojciech Wójcik
Scenografia: Agnieszka Jasińska
Obsada: Aneta Dereszewska, Karolina Sobczyk, Szymon Domogała, Marcin Pietrzy

Romans klasyczny, czyli miłość od pierwszego zdradzenia. Małżeństwo z przedwczesnym kryzysem bierze udział w rozgrywce uczuciowej, w którą zaangażowany jest przyjaciel męża i służąca żony. Barwne postaci poruszają się w gęstej od intryg rzeczywistości steampunku, a narastające namiętności podsycają duszną już atmosferę. Czy wśród oparów feromonów uda się dostrzec cień przyzwoitości oraz czy wierszem da się kogoś zranić? Komedia „Mąż i żona” Aleksandra Fredry jest odpowiedzią artystyczną grupy młodych twórców na te i inne pytania, a także próbą odczytania dramatu romantycznego w kontekście współcześnie pojmowanej miłości.

Jest to druga z rzędu produkcja Stowarzyszenia Kwestia Kultury po „Ślubach Panieńskich”. Powstała ona w ramach cyklu „tryptyku fredrowskiego”, który zostanie zakończony wystawieniem „Zemsty” w 2021 roku.

 
Comiesięczna dawka informacji o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych w Katowicach i okolicach – spektaklach, wystawach, koncertach i festiwalach – a od czasu do czasu również propozycje filmowe i literackie.
Jeżeli zmienisz zdanie - w każdej chwili możesz się wypisać i zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera.