Menu Zamknij

Kwestia Musicalu

Kanał na youtube

Musical to stosunkowo młoda forma teatralna w Polsce. To także szansa, by dotrzeć z wydarzeniami kulturalnymi do szerokiego grona odbiorców, które zwykło kojarzyć scenę teatralną ze „sztuką wysoką” oraz – daleką powszechnemu rozumieniu rozrywki – powagą. Chcemy, aby musical na stałe zagościł w polskiej kulturze masowej. By tak się stało, należy postawić na promocję tego gatunku i odkrywanie, jak wiele teatr muzyczny wnieść może wartości do naszego życia.

Kwestia Musicalu to kanał na YouTube upowszechniający wiedzę z zakresu teatru muzycznego. Jest to pierwsza tego typu wirtualna przestrzeń w Polsce poświęcona tej wąskiej i wciąż mało rozpoznawalnej w naszym kraju dziedzinie kultury. Rosnąca potrzeba uporządkowania wiedzy z zakresu musicalu oraz zrzeszenie miłośników tej formy teatralnej było dla nas motywacją do utworzenia medium pełniącego funkcję ośrodka dyskusyjnego i opiniotwórczego. Postawiliśmy na najatrakcyjniejszą, w naszym odczuciu, formę przekazu – wideoblog. Naszym celem jest przekazywanie wiedzy teoretycznej oraz promocja musicalowych wydarzeń kulturalnych.

Podcasty i wywiady z nietuzinkowymi przedstawicielami tej niemniej nietuzinkowej gałęzi sztuki to dopiero zapowiedź dzieła, które wspólnie stworzymy, dlatego już teraz zachęcamy do subskrypcji. Oczywiście z dzwoneczkiem!

 
Comiesięczna dawka informacji o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych w Katowicach i okolicach – spektaklach, wystawach, koncertach i festiwalach – a od czasu do czasu również propozycje filmowe i literackie.
Jeżeli zmienisz zdanie - w każdej chwili możesz się wypisać i zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera.