Menu Zamknij

Śluby Panieńskie

spektakl

Data i miejsce premiery: 26 kwietnia 2019, Teatr Młody w Katowicach

Reżyseria: Wojciech Wójcik
Scenografia: Agnieszka Jasińska

Wszyscy kochają słuchać o miłości. Szczególnie kiedy wiąże się to z różnorakimi perypetiami kochanków. Widział o tym doskonale Aleksander Fredro i wie o tym również współczesna młodzież. Ile wspólnego mają obie wizje, a gdzie zupełnie się rozjeżdżają? Najlepiej zobaczyć to w świetle scenicznym gdzie rozdzielczość obrazu nie ma znaczenia, a kolory są w najdoskonalszym nasyceniu. Sztuka w wielu momentach rysowana grubszą kreską, pod wieloma barwnymi postaciami skrywa coś więcej. Jest to delikatny szkic dramatu człowieka, który, jak napisał kiedyś ksiądz poeta, był trochę za bardzo bezbronny w miłości. Wśród feerii barw dostrzeżesz lustro, w którym odbijać się będzie twoje życie niczym laserunek na obrazie olejnym. Może okaże się, że te miłości, ich, nasze i wasze, nie mają ze sobą nic wspólnego, a może jednak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie, że „(…) miłość jest jedna, udawań tysiące.” jak napisał Autor. 

Sztuka powstała z potrzeby serca i pasji młodych i uzdolnionych osób działających z ramienia stowarzyszenia Kwestia Kultury przy udziale aktorów półprofesjonalnych z teatrów działających w regionie: Teatru Franciszka, Teatru Młodego i Teatru Kefas.

 
Comiesięczna dawka informacji o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych w Katowicach i okolicach – spektaklach, wystawach, koncertach i festiwalach – a od czasu do czasu również propozycje filmowe i literackie.
Jeżeli zmienisz zdanie - w każdej chwili możesz się wypisać i zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera.